01.03.2018

Kopli Lasteaed tähistas oma eakaaslase – Eesti Vabariigi – sajandijuubelit

26. veebruaril 2018 tähistas Tallinna vanim lasteaed, Kopli Lasteaed, pidulikult Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. Lasteaed ise on Eesti 100-st vaid sammu võrra maas – seal peetakse uhket juubelit novembris.

Kuidas tunned ära pidupäeva? Eks ikka selle järgi, kui fuajees ootab hommikul lõhnav kringel ja mitte tavaline, vaid number 100 kujuga.

Kui tavaliselt on vabariigi sünnipäeva aktus Tuultepesa laste teha, siis sel aastal said kõik Kopli Lasteaia lapsed kinkida Eesti Vabariigile laulu, tantsu või luuletuse.

Lavale astuti toredate etteastetega, kus kõlasid vanad head tuttavad laulud ja luuleread uues kuues.  Vetepesa põnev ning pisut ürgne „Metsa lugu“ paelus nii väikeseid kui ka suuri ja jättis hinge kustumatu jälje. Päikesepesa põhjalik tutvustus Eesti sümboolikast ning rahvuslikust pärandist tuletas kõigile meelde isamaa aardeid.

Sünnipäevalt ei puudunud ka tähtis külaline. Lasteaiapere tegemisi tuli kaema Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid. Tuultepesa väikesed projekteerijad kinkisid talle Kase pargi plaani oma suurte unistustega mänguväljakust, purskaevust, seiklusrajast. Lapsed ootavad huviga, et midagi nende joonistatust sealt ka päriselt parki satuks.  

Palju õnne, Eesti Vabariik!

 

Marika Ärmpalu, Kopli Lasteaia direktor

Uudise rubriigid: