11.03.2016

Kopli ja Maasika lasteaedade lapsed õpivad koos tundma Eesti ja Vene kombeid

Lasteaed Maasikas ja Kopli Lasteaed peavad oluliseks, et lapsed õpiksid austama eri rahvaste kultuure ja traditsioone. Seepärast korraldavad nad ühiseid üritusi, kus lastele tutvustatakse nii Eesti kui ka Vene rahvakalendri tähtpäevi ning kombeid.

Koostegemine liidab, annab uusi teadmisi ja kogemusi nii lastele kui ka õpetajatele. Möödunud sügisel käisid Lasteaias Maasikas külas mardisandid Kopli Lasteaiast, kes tutvustasid mardipäeva kombestikku: näitasid mardisandi riietamist, laulsid mardilaule ja lasid arvata mõistatusi. Koos mängiti ja tantsiti.

Tänavu 9. märtsil korraldas Lasteaed Maasikas kevade vastuvõtmise peo maaslenitsa, kus osalesid ka Kopli Lasteaia vanema rühma lapsed. Külalistele tutvustati vene vastlapäeva kombestikku. Lapsed laulsid vene rahvalaule ja tantsisid, mõistatasid mõistatusi ja osalesid võistlusmängudes.

Maaslenitsa pidu lõppes õues ühisringmängu ja õlenuku (tšitšelo) põletamisega. Lapsed võõrustasid külalisi enda küpsetatud pannkookidega. Kõik lapsed soovisid, et talv taanduks ja kevad saabuks. Ju oli pidu nii tore ja laste soov siiras, sest ürituse lõpus tuligi päike välja.

 

Heidi Tammik, Lasteaed Maasikas õppealajuhataja

 

 

Uudise rubriigid: