21.11.2018

Korteriühistud ei kasuta kõiki võimalusi

Tallinna linn toetab korteriühistuid läbi erinevate projektide, mis aitavad muuta linnakeskkonna meeldivamaks. Seni on olnud korteriühistute huvi kesine.

“Linn pakub mitmekülgseid võimalusi korteriühistute toetuseks. Näiteks jagatakse toetusi läbi projektide “Roheline õu” ja “Hoovid korda”. Tallinna linna poolt toetatavad projektid on ehedaks näiteks, et elanikud ise saavad ümbritseva keskkonna jaoks palju ära teha – linnaosasse tekib korras koduhoove üha juurde,” ütles Pirita linnaosa vanem Alina Tubli.

Linnaosavanema sõnul on aga korteriühistute senine huvi projektitoetuste vastu olnud kesine. “Pirita linnaosas on üle 300 korteriühistu, kuid kahe projekti raames saime kokku 7 taotlust. Toetust jagati korteriühistutele umbrohutõrjeks kõnni- ja sõiduteedel, hoovi parkimiskohtade rajamiseks, puude raieks, vaaside ja amplite soetamiseks ja haljastuse parandamiseks. Korteriühistute esitatud taotlused rahuldati ning Tallinna linn toetas Pirita linnaosa projekte rohkem kui 10 000 euroga.”

Lisainformatsiooni saab veebilehetedelt https://www.tallinn.ee/Teenus-Projekt-Roheline-ou ja https://www.tallinn.ee/Teenus-Hoovid-korda-toetus.

Uudise rubriigid: