24.05.2021

Kose pargi mänguväljak läbib põhjaliku uuenduse

Rahvakooli tee 3 mänguväljakust Pirital Kose pargis tehakse hariv ja paljude liikumisvõimalustega vaba aja veetmise koht.

„Pirital Kose pargis asuval mänguväljakul demonteeritakse kõikelemendid ja sinna rajatakse mängulinnak.Uued atraktsioonid sobituvad hästi parki ja pakuvad lastele mängu käigus teadmisi looduse kohta. Näiteks on väikelaste alal kolmnurkne puidust astmeline torn, mis imiteerib sipelgapesa, väljakule paigaldatakse sipelga ja mesilase kujuga vedrukiiged,” kirjeldas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Ta tõi esile, et inventari valikul on eelistatud nii palju puitdetaile kui võimalik. 
Samuti tulevad väljakule väiksematele lastele mõeldud asfaldimängud nagu klassikaline keks, tähestik ja loomajäljed ning liumäed, tegelussein ja muud füüsist arendavad atraktsioonid. Laste rattasõiduoskuste lihvimiseks rajatakse parki trikirattarada. 

Treeningplats täiskasvanutele
Uuendataval väljakul leiavad tegevust ka täiskasvanud. „Täiskasvanute liikumisharrastuseärgitamiseks paigaldatakse mänguväljakulekompaktne treeningukompleks, kus on näiteks kardiotreeningu ratas ja mitu treeninguseadet, ka ratastoolis liikujate jaoks,” ütles Liinat.
Peale mänguväljaku elementide vahetatakse Kose pargis istepingid ja park saab ajakohase leedvalgustuse.
Rahvakooli tee mänguväljaku rekonstrueerimine algab 31. mail vanade elementide demonteerimisega. Tööde lepinguline tähtaeg on 31. august. 
Mänguväljaku projekti on koostanud MARH Stuudiod OÜ, väljakut rekonstrueerib linna keskkonna- ja kommunaalameti tellimusel AS EVIKO. Tööd lähevad maksma 164 995 eurot. 

Uudise rubriigid: