07.06.2021

Kraavikrõll tähistas sünnipäeva tantsupeoga

1. juunil sai Kraavikrõlli lasteaed 71. aastaseks. Sel päeval kogunes rahvariietes lasteaiapere suurele tantsupeole. Piirangutest tulenevalt olid publikuks sel korral sõimerühmade lapsed ja kõik suuremad astusid üles tantsuplatsil. Avasõnad lausus lasteaia direktor Ulvi Moosel. Õnnitlema oli tulnud Nõmme linnosavanem Grete Šillis. Peo lavastaja ja tantsude õpetaja oli liikumisõpetaja Sirli Kriis-Kalm. Peojuhiks oli õppejuht Eve Külmallik.

Pidu algas ja lõppes kõigi rühmade ühistantsuga. Vahepeal esitas iga rühm lasteaiale kingituseks 1-2 Eesti rahvatantsu. Esitamisele tulid ka poiste tants „Karutants“ ja tüdrukute võistutants „Ristpulkade tants“. Samuti astusid üles õpetajad seto tantsuga „Kadrel“. Kõige suurema kaasaelamise sai Tiigrite rühm tantsu „Serjoža“ eest.

Tantsupeo lõpus laulsid kõik 220 last lasteaiale sünnipäevalaulu. 1. juuni oli lisaks sünnipäevale ka lastekaitsepäev ja sel aastal kutsuti kõiki üles kell 11.11 lapsele pai tegema. Tantsupidu lõppes just sel ajal ja kõik Kraavikrõlli lapsed said oma õpetajatelt pai ning jagasid paisid ka oma kaaslastele.  

Pidupäeval kostitab sünnipäevalaps sõpru ja külalisi - nii lõppes ka meie pidu ühise jäätisesöömisega. 

Allikas: Tallinna Lasteaed Kraavikrõll

Uudise rubriigid: