07.02.2020

Kratid Miiamilla Lastemuuseumis

7. veebruaril leidis aset Krattide esimene muuseumikülastus. Kratikesed osalesid Kadrioru Lastemuuseumi Miiamilla muuseumitunnis "Sõpra märgates".

Lapsed võttis vastu tunnijuht Kadri, kelle eestvedamisel asusid lapsed uurima, kuidas olla hea ja sõbralik kaaslane. Esmalt said lapsed tuttvaks kilpkonna ja öökulliga ning andsid neile nõu, kuidas üks hea sõber erinevates olukordades käitub: kuidas sõbralikult mängida, mänguasju jagada ja sõpra lohutada. 

Järgmiseks moodustasid lapsed sõbratunneli ning liikusid tunnelist läbi pugedes järgmisesse ruumi, kus ootas lapsi üllatus- tuba oli segamini. Lapsed tegid ise ettepaneku tuba ühiselt korda teha. Kui tuba koristatud, istuti vaibale ning mängiti naeratusemängu, mis lastele palju lõbu pakkus. Veel said lapsed üksteisega koostööd tehes luua sõprusepilti ning ka ise vabalt mängida.

Õpetajad jälgisid, kuidas lapsed kogu muuseumitunni vältel käitusid ning õpetaja abi Maris joonistas õhupallile kas lilli, kui lapsed olid üksteisega heatahtlikud ja abivalmid, või vastupidise käitumise puhul kurbi nägusid. Krattide õhupall sai seekord rõõmsaid lilli täis.

Kratikestele meeldis Miiamilla muuseumis väga ning esimene muuseumikülastus läks igati korda.

Krattide rühma õpetajad Miina ja Helen