01.12.2016

Kratid Niguliste kirikus

1. detsembril võtsid Kratid ette teekonna ühte Eesti Kunstimuuseumi filiaali- Niguliste kirikusse, et osaleda sealses haridusprogrammis „Niguliste avastusretk”. Esmalt käisime Vabadussõja võidusamba juures ning jalutasime Raekoja platsile, kus imetlesime ehitud jõulukuuske.

Niguliste kirikusse jõudes võttis meid vastu tunnijuht, kes rääkis lastele Niguliste kirikust, selle ajaloost ja kuidas seda hoonet praegu kasutatakse. Lapsed said veel uudistada esimesel advendil pidulikult avatud jõulukuuske ja selle omapäraseid kuuseehteid. Järgnevalt kehastusid lapsed detektiivideks ning liikusid kirikus ringi vihjeid otsides ja leitud teose või objekti kohta teadmisi saades. Lapsed uurisid huviga pühakute skulptuure, Rode altarit, kuulasid legendi Püha Nikolausest, 

tutvusid hõbedakambri aaretega. Otsimisretke lõpuks leidsid lapsed üles ka peidetud „aarde”- draakoni poolt valvatud kommikotikese. Pärast avastusretke oli lastel võimalus joonistada seda, mida äsja oli nähtud ja teada saadud. Laste joonistustelt võis leida nii jõulukuuski, kivist riste, draakoneid ja kirikut. Lapsed viisid avastusretkelt kaasa nii põnevaid elamusi kui uusi teadmisi.

 

Rühmaõpetajad