06.10.2021

Kratid Pääsküla rabarajal

5. oktoobril istusid Krattide rühma lapsed bussi ja vurasid Pääsküla raba poole, et loodustarkusi omandada. Väljasõit toimus KIK keskkonnateadlikkuse programmi raames.

Kohale jõudes võttis Kratid vastu retkejuht Eva Luure, kelle asjatundlikul  juhtimisel asuti rabarajal seiklema ja ümbritsevat elurikkust avastama. Koos Evaga liiguti nii mööda salaradu kui laudteid pidi. 

Lapsed said teada, missugused taimed on rabamaastikule omased. Läbi mängude ja lugude said tuttavaks turbasammal, kold ja "sookoll" sookail. Veel uuriti, mis on õõtsik ning prooviti järgi, mis tunne on õõtsikul kõndida ja hüpata. Samuti käidi külas sipelgapesa juures. Lapsed nägid ka oravat mööda puuoksi ringi jooksmas ja hüppamas, mõnel õnnestus näha ka jänest puude vahele kadumas. Vahepeal kinnitati keha kaasa võetud kurgiampsuga ning kuna Marjettel oli ka sünnipäev, siis lauldi talle tema lemmiklooma keeles ehk "kassi keeles" sünnipäevalaulu.

Väike vihm ei seganud tarkuseteri kogumast ja looduses liikumist  nautimast ning lasteaeda kaasa võeti palju toredaid emotsioone ning ka mõned looduse aarded, mida mikroskoopide abil uurida.

Krattide rabaretkest valmis ka lühike video. Lapsed olid seiklusest vaimustuses ning muljeid jätkub kauemaks.

 
Krattide õpetajad

Uudise rubriigid: