17.12.2021

Kratid “Päkapiku loodusrajal”

17. detsembril seadsid Kratid sammud Pirita-Kose lasteaia poole, et osaleda Lehola Keskkonnahariduskeskuse Pirita-Kose õpitoa õuealal toimuvas loodusharidusprogrammis “Päkapiku loodusrada”.

Kratid võtsid vastu õpitoa juhendajad Krista ja Kadri, kes selgitasid, kuidas päkapikurajal tegutsemine toimuma hakkab. Järgmiseks jagunesid lapsed loosimise teel viieks väiksemaks grupiks, iga grupp sai endale kaasa juhendajaks ühe õpetaja ja päkapiku pärlikaardi ning siis suundusidki grupid kontrollpunkte otsima.

Õuealal orienteeruda tuli värvide järgi üles leida kuus kontrollpunkti ning lahendada punktides olevaid ülesandeid. Lastel tuli määrata metsloomade jälgi, arvata ära metsloomade rahvapäraseid nimetusi, sorteerida prügi, tunda kuulmise järgi ära looduslike esemete helisid, läbida pimerada ning visata kuusekäbidega täpsust.
Lapsed ilmutasid looduse- ja keskkonnateemalisi ülesandeid lahendades nutikust, leidlikkust ning tegid kaaslastega koostööd. 

Igast punktist said lapsed kaasa ühe luulerea, kuuest luulereast sai hiljem kokku panna talve või jõulude teemalise luuletuse. Nii koguti loodusrajalt viis kaunist luuletust. Peale päkapiku loodusraja läbimist pakuti lastele sooja teed ja piparkooke. Kratid tänasid õpitoa juhendajaid omalt poolt südamliku jõululauluga.

Täname õpitoa juhendajaid põneva ja teadmisterohke hommikupooliku eest salapärasel päkapikurajal.

 
Krattide õpetajad

Uudise rubriigid: