06.05.2022

Kratid käisid kunstil külas

6. mail külastasid Kratid Kadrioru Kunstimuuseumi ning osalesid muuseumitunnis “Muuseumijooga”. Krattide õppekäik kunstimuuseumisse haakub ka lasteaia loovuse- ja kunstiaastaga.

Muuseumitunnis kogesid Kratid, et kunst ning joogaharjutused sobivad omavahel kenasti kokku. Muuseupipedagoogi juhendamisel liiguti muuseumi ruumides ringi, vaadeldi maale ning sooritati mängulisi lastejooga harjutusi.
Sissejuhatuseks räägiti erinevatest värvidest ja värvitoonidest meie  ümber ning "kirjutati" õhku oma nimi erinevaid kehaosi kasutades. Järgmiseks peatuti pikemalt maali "Madonna lapsega" juures, pöörati tähelepanu maalil kujutatud puuviljapärjale, otsides sinna peitunud tuttavaid ja vähem tuttavaid puuvilja ja marju, matkiti puu kasvamist seemnest ning mängiti lustiga tähelepanu ja reageerimiskiirust nõudvat mängu "Puuviljasalat".

Edasi viis tee maali juurde, mis kannab pealkirja "Teekond Noa laeva". Lapsed otsisid ja nimetasid maalil koha leidnud loomi ja linde ning sooritasid loomi ja linde märkivaid joogaharjutusi. Laste jaoks oli vahvaks väljakutseks ka paarisjoogaharjutus "Laev", mida tuli sooritada koos paarilisega. Lõpetuseks mindi töötuppa, kus valmisid kaks ühistööd, mis olid inspireeritud maalist "Teekond Noa laeva". 
Jooga kunsti keskel pakkus lastele nii äratundmisrõõmu kui uusi elamusi, ning lapsed jäid külaskäiguga Kadrioru Kunstimuuseumisse väga rahule.

Krattide õpetajad