18.11.2021

Kratid tähistasid sallivuspäeva

16. november on nimetatud rahvusvaheliseks sallivuspäevaks. Kratid tähistasid samuti sallivuspäeva ning uurisid, mida sallivus võiks tähendada.

Sellel õppeaastal süüvivad Kratid veelgi põhjalikumalt projekti Kiusamisest vabaks põhiväärtustesse ning seostavad neid igapäevaste toimetuste ja situatsioonidega. Kratid on väärtuste käsitlemisega jõudnud sallivuseni ning alustasid sallivuse uurimist rahvusvahelise sallivuspäeva tähistamisega.
Lapsed vaatasid ühiselt esitlust "Igaüks on isemoodi", laulsid laulu kaasa ning vastasid esitluses esitatud küsimustele. Suurt elevust tekitas lastes mäng "Kas see või too". Mängu käigus tuli igal lapsel valida, kas talle meeldib rohkem parempoolne või vasakpoolne pilt ning tõsta oma karuke üles vastavalt kas parema või vasaku käega. Mitmed lapsed tõid välja, et neil oli raske valida, kuna meeldisid mõlemad pildid. Mäng aitas lastel mõista, et sõbrale võivad meeldida sinust erinevad asjad kuid see ei takista temaga sõbrustamast. Veel joonistasid lapsed kaaslase seljale fantaasiapildi ja tegid "karujoogat".

Ühise arutelu käigus jõudsid lapsed järelduseni, et kuigi me oleme kõik erinevad, on meil kõigil oma mõtted, soovid ja unistused, kõik oleme olulised ning oskame olla head kaaslased.


Krattide õpetaja Miina