23.08.2021

Kratid tutvusid Robobloq rongiga

Kratid on suured tehnoloogia ning robootikahuvilised ning neile meeldib erinevate õpirobotitega tegutseda. Seekord tegid Kratid esmatutvust Robobloq programmeeritava rongikomplektiga.

Meie lasteaeda on jõudnud tänu HARNO Progetiigri seadmete taotlusvoorule kaks Robobloq programmeeritavat rongikomplekti. Krattide rühma lapsed uurisid huviga uut programmeeritavat rongi ja selle kasutusvõimalusi. 

Esmalt juhtis iga laps rongi käeliigutuste abil järgmise lapse juurde. Siis panid lapsed ühiselt kokku rongiraja ning kleepisid rajale vabal valikul kleepse, mille abil rongi liikumist juhtida. Iga laps valis kleebised, kleepis rajale, jälgis rongi liikumist ning järeldas, missuguse käskluse kleebis rongile andis. Lapsed õppisid katsetamise ja mängu kaudu tundma kleebiste tähendusi. Hiljem kasutasid lapsed rongikomplekti vabamängus. 

Õpetajad saavad uue robobloq rongiga mängida ja selle võimalusi tundma õppida 6. septembril, mil Robomiku viib lasteaias läbi Robobloq rongi ja Root tahvlirobotit tutvustava koolituse.

 

Miina, haridustehnoloog/Krattide õpetaja