03.10.2019

Kratid uurisid puu- ja aedvilju

1. oktoobril toimetasid Kratid jälle lasteaia nutitoas. Seekord uuriti lasteaias olemasolevate nutikate seadmete abil puu- ja aedvilju. Lapsed kasutasid Easy Scope juhtmevaba mikroskoopi ja TTS-i käsimikroskoope.

Lapsed said tegevuse käigus uurida juhtmevaba mikroskoobi abil erinevaid puu- ja aedvilju ning jälgida uuritavaid vilju tahvelarvuti ekraanilt. Lapsed elavnesid, kui nägid paprika seemneid ja kartuli/porgandi/õuna pinda suurendatult ning mitmed kommenteerisid nähtut. Iga laps uuris nimetatud vilju ka iseseisvalt käsimikroskoobi abil.

Elevust tekitas juhendamisel porgandipilli loomine MakeyMakey komplekti abil ning sellel mängimine. Lapsed kuulasid õpetaja poolt mängitud pala ning tundsid selles ära "Sepapoiste" meloodia. Iga laps sai ka ise mängida "porgandiklaverit ("klahvideks" porgandid, ühendatud arvuti abil vastava programmiga) ja "porganditrummi". Nõnda, "porgandipilli" mängides, tähistasime ühtlasi ka rahvusvahelist muusikapäeva. Lapsed osalesid tegevustes väga aktiivselt ja huvitatult.

https://drive.google.com/file/d/1mlJWMVp_SLsCEABL4uj3MuiNU3PibGFi/view

 

õpetaja Miina