04.05.2022

Kratid võtsid vastu nutikalendri väljakutse

Tallinna Lasteaed Pääsusilm kutsus nutikuu raames Tallinna lasteaedu osalema nutikalendri väljakutses. Kratid võtsid väljakutse vastu.

Terve aprillikuu - nutikuu, jooksul avanes nutikalendris iga päev üks aken, mille tagant ilmus ülesanne, mis tuli lahendada erinevaid nutivahendeid kasutades. Lahendused kajastati nutikalendri Padleti veebiseinal, kus kõik väljakutses osalejad nendega tutvuda said.

Esimeseks ülesandeks tuli mõelda naljalugu, mille tegelaseks mõni haridusrobot. Kratid mõtlesid välja loo Pandarobotist, kellega igasuguseid viperusi juhtub. Järgmiseks ülesandeks oli nädala jooksul nutivahendite abil looduse pildistamine ja piltide valimine ning loodusest leitud esemete uurimine mikroskoobiga. Kratid korraldasid lasteaia õuealal fotojahi, liikudes paarides õuealal ringi ning pildistades meelepäraseid loodusobjekte. Mikroskoopidega uuriti aga oma taimekasti seisukorda enne selle korrastamist ja seal leiduvat.
Veel tehti ülesandeks mängida veebimänge ning jagada teistega ma lemmikuid. Krattide lemmikuteks osutusid erinevad Lasteekraani viktoriinid, ALPA mängud ja õpetaja enda loodud temaatilised memoriinin ning täheratta mäng.

Järgnesid ülesanded Bee-Boti ja Ozoboti käsitsemiseks, mille raames loodi Bee-Bot robotile sporditeemaline matt ning joonistati Ozobotile värvikirev rada. Krattidele meeldis eriti spordi teemalise mängumati joonistamine ning Bee-Boti programmeerimine selle läbimiseks. Matiga mängiti rühmas veel mõnuga ka peale väljakutse lõppu.

Kratid tänavad Tallinna Lasteaed Pääsusilm nutikalendri meeskonda vahva ja nutika kalendri ja väljakutse eest!
 

haridustehnoloog ja Krattide õpetaja Miina