02.10.2020

Krattide esimene projekt lõppes toorsalati valmistamisega

Alates käesolevast õppeaastast katsetavad Kratid projektõpet. Krattide esimene projekt "Kes aias" kestis 07.09-02.10 ning lõppes 2.oktoobril toorsalati valmistamisega.

Projekti jooksul uurisid Kratid, missugust kasulikku söödavat kraami aiast leida võib. Ühiselt võeti oma rühma taimekastist üles kartulid, korjati kurgid, herned ja maitsetaimed ning uuriti, võrreldi ja maitsti aiasaaduseid, külvati ühe lapse ema toodud rukkiteri, aidati m-Tiny robotil aiasaadusi korjata, meisterdati kartuliloomi ning mängiti tuttavat laulumängu "Kes aias" hoopis puu- ja aedviljade nimetustega.

Projekti viimasel päeval oli aeg teha kokkuvõtteid: lapsed meenutasid karukoosolekul, missuguseid tegevusi nad projekti jooksul tegid ning mida nad teada said. Veel meisterdasid lapsed ühiselt plakati, millelt saab  lugeda, et puuviljades ja aedviljades on palju vitamiine, need on maitsvad ja värvilised.

Laste jaoks oodatud tegevuseks kujunes toorsalati valmistamine. Iga laps riivis porgandit ja õuna ning pärast kaunistas oma salatiampsu soovi korral viinamarjadega. Laste tehtud salat maitses väga hästi ning lapsed arvasid, et "see salat on natuke magustoidu moodi, ainult et kasulik". Lapsed jäid projektiga rahule ning pakkusid välja juba uusi teemasid, millest nad tahaksid rohkem teada saada.

 

Krattide õpetajad Miina ja Helen