09.09.2020

Krattide kartulivõtt

7. september oli põnev päev, sest Kratid otsustasid oma taimekastis kasvavad kartulid üles võtta.

Esmalt tutvuti videolõikude vahendusel kartulivõtmisega nii põllult kui peenrakastist ning vesteldi nähtust. Järgmiseks siirduti õue, oma taimekasti juurde, kus asuti ise tähtsa tööga- kartulivõtuga tegelema. Alustuseks tõmmati üles kartulivarred ning seejärel otsis iga laps mulla seest kartuleid ning pani korvi. Suur oli laste imestus, kui nad märkasid, et osad kartulitest on hoopis "punased". Lapsed sorteerisid kartuleid võttes "punased" ühte korvi ja "kollased" teise korvi. Veel loendati ühiselt kartuleid ning võrreldi suurust ja kuju. Samuti tegid lapsed loendamise teel kindlaks et "punaseid" kartuleid on rohkem kui "kollaseid". Lapsed tuletasid meelde, et kevadel pisteti mulda seitse kartulit ning rõõmustasid, et saagiks saadi rohkem kui seitse.

Lapsed abistasid ka taimekasti korrastamisel: tõmmati üles taimevarred peale paprika, kõrvitsa ja lillede; kaevati mulda ümber ning viidi taimevarred komposti. Lapsed said teada, mis on kompostimine ja kompostikast ning milleks on vaja kompostida. 

Järgmisel päeval maitsti omakasvatatud kartulit ning lapsed arvasid, et "punased" kartulid on küll ilusamad aga "kollased" maitsevad paremini. Veel kasutasid lapsed kartuelid kunstitegevuses, mille tulemusena valmisid põnevad kartultrükis värvirütmi mustrid.

 

Krattide õpetajad Miina ja Helen