05.05.2022

Krattide kevadised aiatööd

Kevadiste aiatööde hooaeg on alanud ning Kratid otsustasid samuti vajalike toimingutega algust teha, tööd jagus lausa mitmeks päevaks.

Esmalt vaatlesid Kratid oma rühma taimekasti ja selle ümbrust ning arutlesid, mida ja milleks tuleks tegema hakata ning mida selleks vajatakse. Järgmiseks toodi vajalikud tööriistad, jagati ülesanded ning võidigi toimetama asuda.

Kratid riisusid ja puhastasid taimekasti ümbruse ning korrastasid oma taimekasti. Kastist tõmmati välja seda pikalt ja edukalt kaunistanud kanarbikud, kaevati kasti sektorites muld korralikult läbi ning mitmed lapsed aitasid kobesteada krookuste ja tulbitaimede ümbrust. Taimekasti lisati juurde uut ja toitainerikast mulda, et külvatavatel seemnetel ikka mõnusam kasvada oleks. Järgnes seemnete külvamine. Kratid külvasid sellel aastal ühte oma taimekasti sektorisse herneid, teise hulga erinevaid maitsetaimi: petersellli, aed-tilli, spinatit, lehtpeeti ja salatisegu. Külvatud seemned kasteti ning kaeti kattelooriga. Lapsed varustasid taimekasti ka siltidega, et oleks selge, mille kasvamist oodatakse.

Nüüd jääb üle oodata ja hoolitseda. Krattide hoole all on samuti väike platsike kasvuhoones, kuhu Kratid külvasid juba varem redise ja lehtsalati seemneid.


Kratid soovivad ka teistele toredat aias toimetamist!

Krattide õpetaja Miina