03.11.2020

Krattide lemmikvärvipäev

30. oktoobril lõppes Krattide neli nädalat kestnud projekt “Värviline maailm”. Projekti lõpusündmuseks kujunes lemmikvärvipäev ehk lemmikvärvipidu.

Projekti jooksul avastasid lapsed ümbritsevat maailma läbi värvide. Lapsed vaatasid multifilmi “Suur maalritöö”, õppisid tundma põhivärve ja erinevaid värvitoone, segasid värve uute toonide saamiseks, tegid erinevaid katseid värvilise vee ja kommidega, leidsid sügisvärve lasteaia õuealal, komponeerisid värvimuusikat, ehitasid lego klotsidest värvilisi puid, aitasid roboteol värvilisi kujundeid leida, õppisid tundma vikerkaarevärve jne. Veel valmisid projekti käigus värvikirevad kunstitööd, sõnapilved ja skeemid. 

Projekti lõpetas laste poolt oodatud lemmikvärvipidu. Sellel päeval olid nii lapsed kui õpetajad riietunud oma lemmikvärvidesse.  Eelmisel päeval meisterdasid lapsed kaunistusi ning aitasid rühmaruume ette valmistada. Lemmikvärvi päeva sissejuhatava tegevusena nimetas igaüks oma lemmikvärvi või värvid ning siis asutigi pidutsema. Esmalt tegutseti koos oma sõprade-karukestega; tervitati, lauldi tuttavaid laule "Kiusamiseks vabaks" plaadilt ja tantsiti "Kummalised sussid" laulu saatel. Siis pandi karukesed pessa puhkama ja pidu jälgima. Järgnevalt mängisid lapsed ühiselt neile juba armsaks saanud laulu- ja tantsumänge: "Tantsulaul", "Põlveplaksu tants", "Näpupolka", "Kes aias", "Kükita", "Üks ussike". Siis said lapsed kuulata ja kaasa laulda digitaalse jutupliiatsi kleebistemängu laule. Järgmiseks lõid lapsed ühiselt Sphero Spectrums sõrmuste abil ühe muusikapala, mille õpetaja ka salvestas. Siis valis iga laps meelepärast värvi viltpliiatsi ning joonistas vastavalt oma soovile äsja loodud "Krattide värvimuusika" saatel. Lõpetuseks maiustasid lapsed vikerkaarevärviliste puu- ja köögiviljadega. Iga laps sai mälestuseks tänukirja, enda joonistatud pildi ja eelmisel päeval ruumikaunistuseks meisterdatud paberist õhupalli. Kratid jäid "Värvilise maailma" projekti lõpusündmuse- lemmikvärvipeoga, väga rahule.

 

Krattide õpetajad Miina ja Helen