15.04.2019

Krattide nutikas tervisepäev

11. aprillil toimus Krattide rühmas tervisepäev ja et aprill on Tallinnas ühtlasi nutikuu, siis võtsime tervise teema uurimiseks appi nutikad vahendid.

Tervisepäev algas hommikuringiga, kus iga laps sai nimetada, missugune puu-või aedvili talle kõige rohkem maitseb ning sisestada Bee-Bot robotile ühe liikumiskäskluse. Kui kõik lapsed olid oma lemmikpuuvijad või -aedviljad nimetanud, oli Bee-Bot kogunud juba nii palju käsklusi, et neist sai kokku ühe vahva hommikutantsu, mille Bee-Bot ka lastele ette tantsis.

Järgnevalt tutvusid lapsed smuuti valmistamiseks vajalike vahenditega ning asutigi toimetama. Esmalt pesid lapsed käed puhtaks, siis järgnes tähtis ülesanne: iga laps tükeldas iseseisvalt plastnoa abil papptaldrikul banaani. Lapsed tegutsesid väga keskendunult ning banaani tükeldamisega saadi kenasti hakkama. Õpetaja lisas laste tükeldatud banaanidele veel apelsini ja vett. Lapsed jälgisid huviga, kuidas smuuti kannus valmib. Lõpuks said lapsed ka smuutit maitsta. Lapsed arvasid, et järgmisel korral võiks smuutisse lisada ka „siniseid marju”.

Enne õue minekut vaatasid lapsed digitahvli ekraanilt multifilmi sellest, kuidas Jänku-Juss teeb samuti üht kasulikku ja maitsvat jooki - õunamahla.

Õuetegevusena toimus lasteaia õuealal väike "nutimatk". Lapsed "matkasid" lasteaia õuel, aeg-ajalt peatudes ja uudistades, mida põnevat me kevadiselt õuealalt leida võime. Teekonna salvestasime Endomondo rakenduse abil. Lapsed said teekonna joonist ka nutitelefoni ekraanilt vaadelda. Lapsed arvasid, et see näeb välja "nagu kala". Tagasi toas olles, sai iga laps endale paberilehe teekonna joonisega ning värvis ja täiendas seda nii, nagu soovis. Kõige rohkem sarnanes joonis laste meelest kalale, aga joonistati ka lindu, pingviini, rebast.

Lapsed jäid avastamisrõõmu pakkunud tervisepäevaga väga rahule.

 

Krattide õpetaja Miina