23.04.2022

Krattide robo-animatsioon “Mesilane rändab”

Krattide rühma lastel valmis ühistööna animatsioon “Mesilane rändab”, mis osaleb ka nutikuu raames Vikerkaare lasteaia poolt korraldatud lühianimatsioonide konkursil “Robo-Maagia lasteaias”. Konkursile oodati laste tehtud animatsioone, mille loomisel on kasutatud vähemalt ühte robootikavahendit. Konkurss on tänavu üle-eestiline, osalevad 34 rühma.

Kratid osalevad Robo-Maagia konkursil teist aastat.
Esmalt mõtlesid lapsed välja stsenaariumi, mille järgi multifilmi teha. Inspiratsiooni said lapsed rühmas parasjagu käsil olevast projektist "Lipud ja riigid" ning lihavõttepühadest. Animatsiooni peategelaseks sai robotmesilane Bee-Bot, kes rändab mööda maailma ringi, alustades oma rännakut Eestis. Lapsed kasutasid animatsioonis tuttavate riikide lippe.


Teekonnal tutvub mesilane lihavõttejänesega, keda kehastab laste suur lemmik robot Dash. Animatsiooni loomiseks kasutati tahvelarvutit ning nii StopMotion Studio nutirakendust kui ka videolõikude filmimist. Multifilmis kõlav muusika on samuti laste omalooming, mis valmis Sphero Spectrums sõrmuste abil.

Multifilmi vaadates saab otsida vastuseid mitmetele küsimustele, näiteks: Milliste riikide lippe multifilmis märkad? Mitu erinevat lippu on multifilmis? Millise riigi lipp on nähtav kaks korda?
Head vaatamist!

haridustehnoloog/Krattide õpetaja Miina