25.04.2021

Krattide robo-animatsioon

Krattide rühma lastel valmis ühistööna video/animatsioon, milles tegelastena astuvad üles robotid. Animatsioon kannab pealkirja “Kiisu reisib džunglisse” ning osaleb ka nutikuu raames Vikerkaare lasteaia poolt korraldataval Tallinna lasteaedade vahelisel konkursil “Robo-maagia lasteaias”. Konkursile oodati laste tehtud animatsioone või multifilme, mille loomisel on kasutatud vähemalt ühte robootikavahendit.

Esmalt mõtlesid lapsed välja loo ning otsustasid, missugused robotid võiksid olla tegelased. Üksmeelselt leiti, et peategelaseks sobiks hästi "pandarobot", lisaks arvati, et Bee-Bot robotid peaksid samuti rolli saama. Hiljem lisandusid ka Matatalab Lite robotid.
Filmi loomine oli pikaajaline protsess ning kulges etapiliselt ja väikestes gruppides. Lapsed joonistasid ja valmistasid dekoratsioonid ja kostüümid, liigutasid ning juhtisid roboteid, filmisid ja helindasid.

Kaadrite filmimine ja pildistmine toimus tahvelarvuti ja StopMotion Studio nutirakenduse abil, montaaž ja helindamine aga Filmora nutirakendust kasutades. Helindamisel said lapsed nii teksti peale lugeda kui salvestada Makeblock mTiny roboti helifunktsioone. 

Vaadates Krattide roboanimatsiooni, saab teada, mis juhtus kiisuga džunglis ning kes on selle aasta tähtsad tegijad Eesti looduses.

Head vaatamist!
 
haridustehnoloog/Krattide õpetaja Miina