23.08.2021

Krattide värsked aedviljad

Tallinna Vormsi lasteaiapere on kevadel usinalt seemneid külvanud ja taimi istutanud ning nüüd on käes saagikoristusaeg. Krattide rühma lapsed on augustikuu jooksul jõudnud juba kolm korda saaki koristada ning enda kasvatatud aedviljadega maiustada.

Kratid toimetavad meelsasti oma rühma taimekasti juures ja kasvuhoone platsil. Ka seekord olid lapsed aktiivsed uudistajad ja tegutsejad: kirjeldati taimedega asetleidnud muutusi, maitsti lehtpeeti, võeti üles pool porgandipeenart. 

Lastele meeldis porgandeid uurida ja võrrelda. Kasvuhoonest korjati kolmas tomatisaak: 13 tomatit. Samuti kasteti kasvuhoones kasvavaid tomatitaimi. Toas krõmpsutati värskeid porgandeid ja maitsti tomateid. Lapsed arvasid, et kuna tomateid on nii palju, siis võiks nendest valmistada salatit. Selleks arvati vaja minevat kurki, hapukoort ja soola.

Krattide rühma lapsed on tänu aiatöödega tutvumisele teadlikumad sellest, mida taimed kasvamiseks vajavad, missugused elusolendid peidavad ennast mullas ning kuidas jõuavad köögiviljad meie toidulauale.

  

Miina, Krattide õpetaja