17.05.2019

Kristiine lasteaia "Rohelise kooli" töögrupi liikmed olid abiks loomaaia tiigripuuris

14. mai pärastlõunal suundusid Kristiine lasteaia „Rohelise kooli” töögrupi liikmed vabatahtlikena heakorratöödele Tallinna Loomaaeda. Rohelise kooli programmi juhib Foundation for Environmental Education (FEE) – valitsusväline heategevuslik mittetulundusühing, mille eesmärgiks on keskkonnahariduse abil edendada jätkusuutlikku arengut. Ülemaailmses programmis osaleb 49 000 kooli 64 maalt. Tallinna Kristiine lasteaed liitus programmiga 2016. aasta septembris.

Rohelise kooli programmi üheks teemaks on „elurikkus ja loodus”, sai väljasõidu sihtkohaks valitud just Tallinna Loomaaed.

Loomaaia koostöösuhete koordinaatori Signe Kalganigalepiti kokku sobiv päev heategevusliku töö tegemiseks.

14. mai hommikune ilm ei olnud just kõige meeldivam välitööde tegemiseks, kuid lõunaks tuli päike välja ja meeskonnaliikmed olid tegutsemisindu täis.

Alustuseks luges töögrupijuht osalejatele ette tööohutuseeskirjad ja kõik kinnitasid nendest aru saamist ja nende täitmist allkirjaga.

Töödeks oli tiigripuuri seinte peitsimine ja karakali puuri akende pesemine.

Puuris töötamine tegi nii õpetajatele kui ka loomaaia külastajatele nalja. Õpetajad mõtlesid välja ka musta huumoriga sildi: „Lasteaiaõpetaja – ohustatud väljasurev liik”.

Lisaks töötegemisele saime kuulata Signe Kalgani põnevaid lugusid loomaaiaelust.

Tööd jagus meil 2–3-ks tunniks. Pärast seda tegime väikse pikniku ja uudistasime loomaaialoomi. 

 

 Pilte vaata siit.

Loomaaed on tore aed, lasteaed mitu korda toredamgi veel! 

 

Koostas:

 Liina Kala

Kristiine Lasteaed

õppejuht

Uudise rubriigid: