30.07.2018

Kristiine Linnaosa Valitsus kuulutab välja heakorra ja kaunima koduaia konkursi 2018

Heakorravõistlusel hinnatakse hoonete ehituslikku ilu ja korrashoidu, terviklikku eluruumi, sobiva mikrokliima loomist lastele, õue ilu- ja tarbeaia korrashoidu, puude ja põõsaste korrashoidu, väikevormide korrashoidu, keskkonnakaitse ja heakorranõuetest kinnipidamist.

Palun andke teada oma või naabrite kaunist koduaiast kuni 1.augustini 2018 e-mailile: kristiinelov@gmail.com, saatke paar illustreerivat fotot ja oma kontaktid. Kristiine Linnaosa Valitsuse komisjon vaatab augusti lõpus kaunid koduaiad üle ja selgitab nende seast välja kõige kaunima Kristiine koduaia.

Tulemused avalikustatakse Kuninganna Kristina päeval, 2. septembril 2018.

1997. aastal taaselustas tollane Eesti Vabariigi President Lennart Meri oma Emadepäeva kõnes kodukaunistamise liikumise. Sellega pandi alus iga-aastasele heakorravõistlusele ka Kristiine linnaosas, millede parimaid me oleme igal aastal esitanud Eesti Kodukaunistamise Ühendusele.

Ürituse eesmärk on ühise elukeskkonna korrastamine, linnaosa heakorra võistluse traditsioonide jätkamine, linnaosa ilu ja omapära säilitamine, edendada aiakujundust, parandada hoonete hooldamist ja kinnistute heakorrastamist.

Heakorrakonkurss ei ole ainult ühe aasta kestvusega aktsioon, vaid see kestab aastaid. Heakorrastatud kinnistud k.a. ühiskondlikud hooned, lasteasutused, koolid on avaliku elu ja olu peegelpildiks ja sellepärast tuleb nende korrastamiseks erilist rõhku panna. Nad peavad oma heakorraga kujunema ümbruskonna eeskujuks ning neist peaks välja hoovama järeletegemisele ergutavat vaimu. Kaunis koduaed saavutatakse pikaajalise töö ja armastusega ning nende inimeste töö väärib tunnustamist. Ilmestab ju kena aiaga kodu mitte ainult üht krunti, vaid tervet linnaosa ning selle kaudu kogu linna.

Kristiine linnaosa väärib kaunistamist, alustagem sellega juba täna!

Uudise rubriigid: