18.09.2020

Kristiine Spordimaja uhiuued korvpalliväljakud on valmis

Laupäeval, 19. septembril kell 12.20 avatakse Kristiine Spordimaja (Kännu 86) korvpalli välisväljakud, mille raames toimuvad Tallinna Meistrivõistlused 3x3 tänavakorvpallis.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev väljendas heameelt, et Tallinnas on valminud järjekordne tipptasemel väljak, mis aitab Eestis korraldada rahvusvahelisi suurvõistlusi ning tuua Tallinnasse oma ala parimad. „Eesti korvpall tähistab tänavu sajandat sünnipäeva. Kui augustis avasime Toompea nõlva küljel asuva Snelli staadioni 3x3 korvpalli peaareeni, siis nüüd on suur rõõm tõdeda, et vastvalminud väljaku näol on tegemist Eestis ainulaadse palliplatsiga, kus lisaks harrastussportlastele saavad oma oskusi lihvida ka kodumaa parimad profisportlased viiel 3x3 korvpalliväljakul,“ rääkis Belobrovtsev.

Kristiine linnaosa vanema Jaanus Riibe sõnul on linnaosavalitsuse üheks prioriteediks aktiivse ja sportliku eluviisi toetamine. „Kui sel aastal vahetasime kõigil korvpalliväljakutel välja korvid ja võrgud ning joonisime platsid/väljakud üle, siis seda suurem on hea meel, et linnaosasse lisandub täiesti uus ja moodne korvpalliväljak. Kristiine võiks vabalt olla Tallinna kõige sportlikum linnaosa. Kuna tahame pakkuda linnaosa elanikele veelgi paremaid kodulähedasi sportimisvõimalusi, et sportlik ja aktiivne eluviis oleks iga meie linnaosa elaniku argipäeva lahutamatu osa, siis koostöös oma ala parimatega oleme välja arendamas Kristiines sporditaristu ja –teenused, mis seda eesmärki toetavad,“ rõhutas Riibe.

„Heas korras väliväljak on kasutajatele atraktiivne ning toob korvpalli juurde uusi huvilisi. Hea, et saame Kristiine Spordimaja väljakud avada Eesti korvpalli 100. sünnipäeva suursündmuse ehk Guiness’i rekordiüritusega samal päeval,“ ütles Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi.

Verivärskete korvpalli välisväljakute avasündmuseks on Tallinna Meistrivõistlused 3x3 tänavakorvpallis. Võitlus toimub järgmistes vanuseklassides: Tüdrukud U15 (2005 ja nooremad), Tüdrukud U18 (2002 ja nooremad), Poisid U15 (2005 ja nooremad), Poisid U18 (2002 ja nooremad), harrastajad. Registreerimine veebis on avatud täna õhtuni, kuid registreerida saab ka kohapeal. Võistlus algab kell 12.

Ürituse raames toimub ka Eesti korvpallikogukonna väljakutse, kui minnakse püüdma vabavisete Guinness’i rekordit – kokku soovitakse üle kogu Eesti tabada vähemalt 100 000 vabaviset. Rekordiüritusel saavad osaleda kõik inimesed ja üheks vabavisete soorituspaigaks on ka avatav staadion. Lisainfo SIIN.

Projekti kogumaksumuseks kujunes 37 000 eurot, mille käigus korrastati asfaltplats, piirdeaed, korvpallikorvid ja valati uued alused. Lisaks viiele täismõõtmetega 3x3 korvpalliväljakule on vastvalminud palliplatsil veel kaks korvi visete treenimiseks.

Uudise rubriigid: