22.12.2020

Kristiine aedadest viidi tasuta ära 13 102 lehekotti

Kristiine linnaosas toimus novembris ja detsembris lehekottide äraveo kampaania, mille käigus veeti 692-lt kinnistult tasuta ära haljastusjäätmetega lehekotte kokku 13 102. Sügisene lehekottide kampaania korraldati juba neljateistkümnendat aastat järjest, sest nõudlus sellise teenuse järele on suur.

Kristiine linnaosa vanema Jaanus Riibe sõnul on rohelise keskkonnaga aedlinnas igal sügisel sajad kinnistuomanikud küsimuse ees, mida teha puulehtedega, ja siin tuleb linnaosavalitsus elanikele appi. „Kristiine on väga roheline linnaosa, meil on palju eramaju, suuri kinnistuid ja korteriühistuid, sügislehtede äraviimise kampaaniaga soovime aidata oma linnaosa elanikke. Kuigi aia- ja haljastusjäätmeid võtavad vastu kõik Tallinna jäätmejaamad, siis transpordi tellimine ei ole kõigile jõukohane. Kampaania raames viis linnaosavalitsuse lepingupartner elanikelt tasuta ära kuni kümme kotti aia- ja haljastusjäätmeid,“ selgitas Riibe.

"Aia- ja haljastusjäätmeid ei tohi panna olmejäätmete konteinerisse, sest tegemist on taaskasutatava toormega, mille bioloogilisel ümbertöötlemisel saadakse toitainerikast mulda. Keskkonnasõbralik ja odav võimalus alternatiiv on aia- ja haljastusjäätmeid oma aias ise ära kompostida, kuid aedades kasvab aga ka puid, mille lehed ei taha hästi kõduneda. Kindlasti ei tohi lehti põletada! Eks meie kõigi ühine soov on, et meie linnaosa oleks puhas ja korras ning siin oleks mõnus elada. Lehekotivedu algas 16. novembril ja kestis kuni 20. detsembrini," lisas Riibe.

Lehekotte vedas Floratum OÜ.

Uudise rubriigid: