18.11.2020

Järelvaadatav! Kristiine e-infotunnil räägiti KredExi abiga kortermajade uut moodi rekonstrueerimisest

Novembris käivitus uudse pilootprojekti taotlusvoor, mille käigus saavad ka Kristiine linnaosas teatud tüüpprojektide järgi ehitatud viiekorruseliste kortermajade ühistud taotleda KredExi toel maja renoveerimist tehases eeltoodetud katuse- ja välisseinaelementidega. Antud teemale oli pühendatud kolmapäeva õhtune Kristiine linnaosa valitsuse poolt korraldatud korteriühistute e-infotund.

„Seekordse e-infotunni teemaks oli „Korterelamute tehaseline rekonstrueerimine“. Võrreldes tavapärase renoveerimisprojektiga on tehaselise rekonstrueerimise eesmärk toota tehases valmis majadele sobivad katuse- ja välisseinaelemendid, mis sisaldavad juba soojustust, aknaid ja ventilatsioonisüsteemi. See tähendab, et ehitusobjektil tuleb teha vaid elementidega seotud paigaldustööd ning vajadusel majasisesed renoveerimistööd. Töö saab tehtud kiiremini ja tänu KredExi abile korteriühistule ka märksa soodsamalt,“ selgitas kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe. 

KredExi eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juht Triin Reinsalu märkis, et toetusmäär on 50% tööde maksumusest või kuni 1 000 000 eurot korterelamu kohta. „Kuna tegemist on Eestis täiesti uue meetodiga, siis valib KredEx toetust saavatele ühistutele projekteerija ning ehitaja avaliku konkursi teel. Loodetavasti annab see ühistutele suurema julguse ja kindluse üheskoos riigiga innovatsiooni panustada,“ sõnas Reinsalu.

Sellest ja seda lahendust toetavatest meetmetest rääkisime Kristiine korteriühistute e-infotunnil täpsemalt. Teemat selgitas SA KredEx hoonete energiatõhususe projektijuht Kalle Kuusk, teda usutles linnaosavanem Jaanus Riibe.

E-infotundi saab järelvaadata siin: https://fb.watch/1RXjwVB-ju/

Uudise rubriigid: