19.03.2015

Kristiine gümnaasiumi „Öökullid“ võitis robootikavõistlusel meistrikarika

14-15. märtsil võistlesid noored robootikud Tartu Ahhaa keskuses Eesti suurima robootikavõistluse First Lego League (FLL) finaalis. Meistrikarika tõi koju Tallinna Kristiine Gümnaasiumi võistkond „Öökullid“.

Võistkonda kuuluvad Madli Kaljo, Kristjan Mäetalu, Cevin Caius Koemets, Henri Haugas, Oliver Sild, Rasmus Lukas, Kristo Toots ja Reimo Trei. Meeskonda juhendab Lauri Vilibert.

Finaalis osales 33 poolfinaalidest edasi pääsenud võistkonda, teiste seas ka Kristiine gümnaasiumi „Öökullid“ ja „Robocraft“. Konkurentsi lisasid meeskonnad Norrast, Lätist, Leedust ja Moldovast.

Üldvõidu pälvimiseks pidi saavutama hea tulemuse robotimängus, sama olulised olid ka hinnangud uurimisprojekti, esitluse, meeskonnatöö ja põhiväärtuste, boksi ja palju muu kohta.

Pika võistluse väärtuslikema karika – meistrikarika – teenis auga välja „Öökullid“, kes esines nii kohtunike kui ka hindajate arvates väga hästi kõikidel aladel.

Karikaga kaasnes reisistipendium, mille abil saab võistkond osaleda ühel suurvõistlusel kas USA-s, Austraalias või Lõuna-Aafrikas.

 

Tiina Pall
Tallinna Kristiine Gümnaasiumi direktor
E-post: direktor@kristiine.edu.ee

 

Uudise rubriigid: