03.06.2019

Kristiine gümnaasiumi robootikud esindasid Eestit rahvusvahelisel võistlusel Türgis

22.-25. mail 2019 toimus Türgis, Izmiri linnas robootikavõistlus „FIRST LEGO League Turkey Open International“, kuhu kutsuti Eestit esindama Tallinna Kristiine Gümnaasiumi robootikaring „Öökullid“.

Turkey Open International võistlus oli üks neljast selleaastasest suurvõistlusest. Võistlusel osales enam kui 80 meeskonda 42 riigist. „Öökullid“ said kutse tänu Eesti FIRST LEGO League sarjas saavutatud meistritiitlile.

Neljal võistluspäeval tuli meeskondadel rinda pista robotimängus, tutvustada kohtunikele oma hooajateemalist uurimisprojekti ja innovaatilist lahendust. Samuti kujundasid kõik meeskonnad oma võistlusboksi kõikvõimalike dekoratsioonidega ning vahetasid omavahel teadmisi ja kogemusi elust-olust ja robootikast. Puudu ei tulnud ka tantsust ja trallist, sest iga võistluspäev lõppes meeleoluka ühistegevusega.

Meeskonna „Öökullid“ robotimängu tulemus jäi sel korral Euroopa keskmistega ühele pulgale, kuid hoolimata pikkadest ja väsitavatest võistluspäevadest ning tagasihoidlikust tulemusest tundsid meeskonnaliikmed suurt rõõmu võistlusel osalemise pärast. Poiste endi hinnangul said nad kaasa suure hulga uusi teadmisi ja kogemusi, mida plaanitakse uuel hooajal ka kõikide teiste robootikahuvilistega jagada – just teadmiste jagamine ongi olnud meeskonna eelmise hooaja peamiseks märksõnaks. Kogu hooaja on pöidlapidajaid Facebooki fännilehe kaudu oma tegemistega kursis hoitud. Lisaks alustasid öökullid ka õppevideote loomisega, millega soovitakse oma Youtube’i kanalil jätkata ka uuel hooajal.

Suurvõistluse lõppakord oli aga meeskonna üllatuslik. Nimelt omistati meeskonna juhendajale Lauri „Öökullipapa“ Vilibertile Coach/Mentor Awardi tähistav auhinnakarikas.

Tegemist on FIRST LEGO League suurvõistlustel juhendajale või mentorile omistatava karikaga pikaajalise ja sihikindla töö eest robootikavaldkonna edendamisel. Palju õnne nii meeskonnala kui ka juhendajale tubli tulemuse puhul!

 

Allikas: Tallinna Kristiine Gümnaasium

  

Uudise rubriigid: