13.05.2019

Kristiine lasteaia koolieelikute rühmad käisid Lahemaa Rahvuspargis

13. mail toimus koolieelikute rühmadel, Pokudel ja Rõõmupallidel, viimane ühine väljasõit ja piknik Lahemaa Rahvusparki.

Lasteaiast sõideti bussiga Muuksi linnamäe parklasse. Seal saadi kokku giididega, kes tervitasid lapsi ja tutvustasid lastele suurt Lahemaa Rahvuspargi kaarti. Ühiselt roniti üles linnamäele, kust avanes kaunis vaade Kolga lahele ja Juminda poolsaarele.

Seejärel sõideti Tsitre parki. Võeti kiire söögiamps ja suunduti rühmadeks jaotatuna „Puude rajale”. Mõlemad rühmad said endale 2 raja pildikaarti, kus oli 18 puud või põõsast, mida looduses märkis numbriga post. Numbriga tähistatud puu juurde jõudes oli vaja kaardil oleva pildi abil ära tunda, kas tegu on tugeva tammega, suure sanglepa või mõne muu põneva puuga ja kirjutada number puu pildi juurde ringi sisse. Igale numbrile vastav täht tuli lastel kirjutada võtmelause ruudustikku. Võtmelauseks saadi kokku: „Meie jäljed looduses”.

Peale puude rada toimus piknik. Lapsed said süüa lasteaiast kaasa pakitud rukkipurgereid, kohupiiimakreemi ja õunu. Igal lapsel oli joogiks kaasas vesi.

Kõik prügi võeti lasteaeda kaasa, et metsaalune oleks sama korras nagu sinna jõudes.

Peale lõunapausi mindi mere äärde, kus oli Tsitre linnuvaatlustorn. Seal oli julgematel võimalus ronida torni, kust avanes ilus vaade merele. Peale linnuvaatlustorni külastust said lapsed veel joonistada grillimisplatsi katusealuse all.

Ilm oli küll natuke jahedavõitu, aga kõik lapsed olid väga tublid ja jäid väljasõiduga igati rahule.

 Õpetajad tegid palju pilte, et ka lapsevanemad saaksid vaadata, kui ilusaid  looduskauneid kohti on meie maal.  

Fotosid vaata siit.

 Sõidu kohta jagas infot õpetaja Ingrid. 

 

Liina Kala

õppejuht

liina.kala@kristiinealg.edu.ee

Uudise rubriigid: