10.04.2019

Kristiine lasteaiad tähistasid rahvusvahelist lasteraamatupäeva raamatukonverentsiga

Tallinna Kristiine linnaosa lasteaiad tähistasid rahvusvahelist lasteraamatupäeva 2. aprillil raamatukonverentsiga „Muinasjutte laiast ilmast“.

Konverents on ellu kutsutud tähtsustamaks raamatuid kui olulist osa laste igapäevaelus ja arengus.

Raamatukonverentsist sai osa pea 80 last neljast Kristiine piirkonna lasteaiast, osalesid 5-6aastaste laste rühmad. Sündmusele kohaselt panid lapsed oma nimed kirja registreerimislehtedele ning suundusid seejärel saali. Konverentsi avakõne pidas Linnupesa direktor Karin, kes tegi lühikese ettekande sellest, mis see konverents üldse on.

Seejärel oli aeg astuda ette selle päeva kõige olulisematel esinejatel. Ettekanded olid inspireeritud eri rahvaste muinasjuttudest ning need kanti ette lavastuse vormis. Linnupesa lasteaia Päiksekiire rühm esitas Ukraina muinasjutu „Kasakas Mamarõga“ ning Linnupoegade rühm näitas oma versiooni klassikalisest inglise muinasjutust „Kolm põrsakest“. Kannikese lasteaia Sipsikute rühma esituses nägi „Jänesepojad, kes ei tahtnud magama jääda“. Mutionu lasteaia Tähepüüdjate rühm taaselustas aafrika muinasjutu „Kuidas loomad endale sabad said“. Päeva lõpetas Lepatriinu lasteaia Õnnetriinude rühm, kes esitas Eesti muinasjutu „Hiired, kassid ja kõrvits“.

Kõik etendused olid omanäolised ning neis oli näha laste rõõmu ja mängulusti. Lapsed vaatasid muinasjuttude ettekandeid suure huviga ning tagasiside sündmusele oli igati positiivne.

Maiki Liivas, Tallinna Linnupesa Lasteaia õppealajuhataja

Uudise rubriigid: