26.04.2019

Kristiine linnaosa lasteaedade lapsed tantsisid end kevadesse

25. aprilli õhtul oli Vene Kultuurikeskuse saal täis Kristiine linnaosa lasteaedade lapsi ja vanemaid - peeti maha järjekordne tantsupäev „Võluoja“ .

 Õhtut juhtis Kristiine linnaosa spordi- ja tantsupäevade lõbus maskott Kriss-Sass-Saa. Koos temaga tervistas lapsi ka linnaosa vanem Jaanus Riibe.

Tantsuvooru avasid Kannikese lasteaia lapsed rongisõidu tantsuga. Seejärel tulid lavale tulised hispaania tantsijad Mutionu lasteaiast. Elust üheskoos rõõmu tundma kutsusid Haraka lasteaia lapsed tormilise aafrika tantsuga. Tõelised eesti mehed Linnupesa lasteaiast esitasid tuntud tantsu pulkadega. Peagi saabuvat suve tervitasid Kullerkupu lasteaia lapsed suplemise tantsuga, Vindi lasteaia lapsed lihtsalt lõbusa tantsuga ja Kristiine lasteaia lapsed suure suveootuse tantsuga. Tihase lasteaiast astusid lavale lõbusad kauboid, aga Muinasjutu lasteaia lapsed tulid vaatajate ette salapäraste ämblikutena.

Tantsumaratoni lõpetasid Lepatriinu lasteaia lapsed. Lavapimeduses särasid vilkuvad taskulambid ning saal laulis kaasa – „tähti täis on öö..“. Õhtu jooksul rõkkas saal veel mitmel korral ühislauludest, mida koos Kriss-Sass-Saaga tantsuesituste vahel lauldi ja tantsiti.

Kriss-Sass-Saa tänas kõiki lapsi ja andis linnaosa valitsuse poolt kõigile üle midagi hästi oodatut ja maitsvat. Linnaosa valitsuse poolt tänati ka kõiki tublisid juhendajaid, kes on teinud lastele tantse seades ja õpetades tõeliselt  tänuväärse töö.  Kõigile jäi südamesse suur rõõm  ja kultuurikeskuse uksest  astuti välja tantsuviisid suul.

Tantsupäev toimus juba 23. korda ning on ellu kutsutud ja viiakse läbi Kristiine Linnaosa Valitsuse algatusel ja toel.

Tiiu Parbus, Tallinna Lepatriinu Lasteaia direktor
Maret Truusalu, Kristiine LOV kultuuri- ja sporditöö peaspetsialist

 

Uudise rubriigid: