05.04.2021

Kristiine linnaosa liitus Sinilillekampaaniaga

Aprilli jooksul kestab Eestis kaheksas Sinilillekampaania “Anname au!”, millega kutsutakse kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide tunnustamiseks kandma Sinilillemärki. Tänasest on kampaaniaga liitunud ka Kristiine linnaosa valitsus, mille infolaua juures saab sinilillemärke soetada ja seeläbi teha annetuse. Sinilillekampaaniat korraldab läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega.

Kristiine linnaosa vanema Jaanuse Riibe sõnul on meie seas üle kolme tuhande veterani, keda ühendab vankumatu soov seista Eesti riigi ja rahva vabaduse eest. „Veteranide sümboliks on Sinilill, mida kandes saame näidata, et toetame ja tunnustame neid kõiki ja ka nende lähedasi. Kristiine linnaosa valitsuse infolauas saab terve aprillikuu jooksul soetada endale sinilillemärgi ja heategevuskampaanias osaleda. Sel aastal kogutakse annetusi, et toetada veterane, nende lähedasi ning tervishoiu- ja spordivaldkonda laiemalt,“ selgitas Riibe.

Sinilillekampaania väärtustab tervisesporti ning ka sel aastal kutsub kampaania üles osalema Veteraniväljakutse jooksul. Kuna piirangute tõttu on rahvakogunemised keelatud, toimuvad Sinilillejooksud virtuaalselt ning traditsioonilist kontserti Veteranirock näeb ETV2 vahendusel.

„Iga Sinilille märk, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel erivajadusega inimesed üle Eesti, on unikaalne käsitöö. Sinilille sümboolika müügist saadava tuluga aidatakse Narva Haiglal soetada vajalikke seadmeid, MTÜ Peaasjal jätkata tegevust vaimse tervise edendamisel, Viljandi linnal rajada välijõusaali ning Eesti Invaspordi Liidul edendada erivajadustega inimeste sporti. Meil on väga hea meel, et ka Kristiine linnaosa valitsuses saab nüüd ka meie veterane toetada ja kampaaniast osa võta,“ lisas Riibe.

Kampaania kestab kuni 30. aprillini. Kristiine linnaosa valitsus asub aadressil Metalli tänav 5 ja on avatud esmaspäeval kell 8.15 – 18.00, teisipäevast neljapäevani 8.15 – 17.00 ja reedel 8.15 – 16.00.

sinilill 2.jpg

Uudise rubriigid: