09.01.2019

Kristiine linnaosas koguti kokku rekordarv lehekotte

Kristiine linnaosas toimus novembris ja detsembris tasuta lehekottide äraveo kampaania, mille käigus veeti ära 100 - 150 liitriseid lehekotte 8 673 tükki. Kokku koguti ligikaudu 100 tonni biolagunevaid jäätmeid.

„Kristiine linnaosa korraldab tasuta aia- ja haljastusjäätmete vedu kaks korda aastat. Selle aasta pikk sügis oli toeks, et suuremad aiatööd saaksid juba enne talve tehtud. Kokku veeti ära ligikaudu 100 tonni aia- ja haljastusjäätmeid. Seda on kaks korda rohkem kui kevadel. Siis viisime ära 50,1 tonni jagu ehk 4514 lehekotti. Loodame, et saabuval kevadel on seetõttu inimestel lihtsam oma hoovid kenasti korda teha. Eks meie kõigi ühine soov on, et meie linnaosa oleks puhas ja korras ning siin oleks mõnus elada,“ selgitab Kristiine linnaosavanem Jaanus Riibe heakorda väga oluliseks. 

 

„Sügisene lehekottide vedu on järjekorras juba kümnes. Aia- ja haljastusjäätmeid võtavad vastu kõik Tallinna jäätmejaamad, kuid transpordi tellimine ei ole kõigile jõukohane. Oleme pannud tähele, et pärast seda, kui linnaosavalitsus on sellise kampaania korraldanud, siis on linnaosa heakord paranenud. Inimesed kasutavad seda võimalust päris agaralt,“  lisas Riibe.

 

Lehekottide vedajaks oli OÜ Kalrem.

Uudise rubriigid: