25.11.2020

Kristiine veebiseminaril räägitakse kaasavast eelarvest

Homme, 26. novembril kell 18.00 toimub avatud Kristiine linnaosa veebiseminar, kus saavad huvilised selgitusi ja täiendavat infot Tallinna kaasava eelarve ideede esitamise tingimuste kohta. Veebiseminar toimub Kristiine linnaosa valitsuse sotsiaalvõrgustiku Facebooki lehel otse ülekandena.

Kristiine veebiseminar on jälgitav siin: https://fb.me/e/m5Q2SbbM5

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe märkis, et kaasav eelarve raames saavad kõik Tallinna elanikud esitada oma kogukonnale meelepäraseid ideid, mida linna raha eest võiks rajada . „Olen kindel, et saame realiseerida meie linnaosas tõeliselt häid ja vajalikke asju, mis kaunistavad tulevikus Kristiinet. Just piirkonna elanikel ja meie kogukonnal võivad olla konstruktiivsed ja realiseeritavad ideed, kuidas muuta linnaosa veelgi turvalisemaks, atraktiivsemaks ja seda läbi kindla investeeringu," selgitas  Riibe.

Kuni 6. detsembrini saavad kõik tallinlased esitada 2021. aasta Tallinna kaasavasse eelarvesse oma ideid esitada, kas digitaalselt koduleheküljel www.tallinn.ee/kaasaveelarve, paberkandjal Tallinna linnakantselei teenindusbüroos (Vabaduse väljak 7) või linnaosavalitsustes. Idee esitaja peab kirjeldama projekti eesmärki ja olulisust, sihtrühma, teostamist ja võimalikku ajakava ning hinnangulist maksumust.

„2021. aastaks on Tallinna kaasava eelarve kogusumma 800 000 eurot. Kristiine linnaosa saab 89 840 eurot ning linnaosa projekti valikus saavad osaleda elanikud alates 14. eluaastast,“ selgitas Riibe.

Tallinna kaasavasse eelarvesse saab ideid esitada kuues kategoorias: lapsed/noored; linnakeskkond; turvalisus; sport; kultuur/vaba aeg; muu. Ideekorje lõppedes hindab esitatud ettepanekuid ja nende teostatavust spetsialistidest koosnev eksperdikomisjon, kes kaasab töösse hinnatava ideega seotud linnaosavalitsuse ja linnaosakogu esindaja.

Aasta jooksul elluviidavad ideed selgitatakse välja hääletusel linnaosade kaupa. Hääletamine toimub 18.-31. jaanuarini 2021. Iga hääletaja saab hääletada kuni kahe meelepärase projekti poolt.

 

Uudise rubriigid: