13.04.2021

Kristiines paraneb turvalisus

Kristiine linnaosa valitsus sai Põhja politseiprefektuuri poolt 2021. aasta esimese kolme kuu jooksul linnaosa territooriumil registreeritud väär- ja kuritegudest ülevaate. Sellest selgus, et võrreldes eelnevate aastate sama perioodiga korrarikkumiste koguarv on vähenenud, samas tunneb politsei jätkuvalt muret liiklusalaste rikkumiste osakaalu suurenemise osas.

Kristiine linnaosa vanema Jaanuse Riibe sõnul võib turvalisuse ja ohutuse taset pidada linnaosas heaks. „Koos politseiga oleme palju panustanud linnaosa üldise turvalisuse taseme tõstmisesse, kuid muret teeb meile ka rikkumiste arvu suurenemine liikluses, seega plaanime ka sellel aastal jätkata liiklusohutust tõstvate meetmetega meie tänavatel, mis tähendab ka täiendavate teekünniste rajamist linnaosa väiksematele tänavatele. Samuti plaanime korraldada mitmeid ümarlaudasid, kuhu kaasame ka eraettevõtete esindajad, ja vaatame üheskoos üle linnaosa haljastuse ja kolehooned,“ selgitas Riibe.

Politseistatistika andmetel oli 2021. aasta esimese kolme kuu jooksul laekunud 20 avaliku korra rikkumise juhtumit, mis on vähem kui eelmise aasta samal perioodil. Patrullide väljasõitude põhjuste seast võiks ära märkida joobes isikute, vali muusikat kuulamine, maskist keeldumine või narkojoove.

Politsei Mustamäe-Kristiine piirkonnagrupi piirkonnavanema Kelly Miido sõnul jääb käesoleva aasta jooksul toime pandud kuritegudest suuresti silma varguste osakaal. “Iga inimene on oma vara esmane kaitsja ning sellesse tuleks panustada täie tõsidusega. Üheks kõige lihtsamaks võimaluseks on lukustada oma kodu välisuks, garaažiuks, keldriuks kui kodust lahkute. Sama käitumine kehtib näiteks jalgrataste, autode ja tööriistade puhul. Lihtne saak pikanäpumeestele on autosse jäetud esemed, mida on lihtne kaasa haarata. Lahkudes kodust või sõidukist veendu, et kõik väärtuslik on pandud silmade alt ära,” tuletas Miido meelde.

Loe täpsemalt, kuidas oma vara kaitsta internetileheküljelt www.hoianomavara.eu.

„Ma tänan meie häid koostööpartnereid Põhja politseiprefektuurist ja mul on väga hea meel, et jätkame tihedat koostööd, et parandada turvalisuse taset linnaosas,“ lisas Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

Uudise rubriigid: