19.08.2020

Kristiines rajati roheline kogukonnaaed sotsiaalmaja hoovi

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti linna õppeaedade projekti raames rajati Kristiine Tegevuskeskuse sotsiaalmaja (Energia tänav 13) hoovi kogukonnaaed, mille juures on peenrakastid, väike kasvuhoone ja komposter.

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe sõnul on tegemist elanike jaoks olulise projektiga mitmel põhjusel. "Õppeaed suurendab teadlikkust loodusest ja keskkonnast, hoiab neid aktiivsete ja liikuvatena, pakub võimalusi jätkata oma hobidega, see on koht lõõgastumiseks ja heade suhete loomiseks, aiailu nautimisest rääkimata. Projekti tegevused viiakse ellu koostöös linnaosa laste- ja peredekeskuse noortega," selgitas Riibe.

„Kui üldjuhul alustavad aednikud juba varakevadel ja praegu on oma töövilju aeg nautida, sest saagikorjamise käib, siis ka selle aia rajamine oli esialgu plaanitud kevadesse. Eriolukorra tõttu olime sunnitud tegevuste algust nihutama augustisse. Kui sellel aastal jõuab rajada ürdiaia, siis kevadel saavad mulda pandud need seemned ja taimed, mis vajavad pikemat küpsemist,“ rääkis Kristiine Tegevuskeskuse juhataja Sigrid Jõhve.

"Kui suve alguses korrastasime parke ja lillepeenraid, paigaldasime mitmele poole linnaosasse suveks ka lilletornid ja lillekerad, siis nüüd on lisandunud uutmoodi kogukonnaaed. Mul on hea meel, et Tallinna linn on muutumas üha rohelisemaks ning on üks finalist Euroopa Rohelise pealinna konkursil," lisas Riibe.

Kristiine sotsiaalmajas on 36 ühetoalist korterit, kus elavad eakad ja erivajadustega inimesed vanuses kolmkümmend kuni üheksakümmend kuus aastat.

Täname Kristiine laste- ja peredekeskuse noori ja vabatahtlikke tubli töö eest!

 

Uudise rubriigid: