27.04.2021

Kristiines selgus kaasava eelarve võidutöö projekteerija

Kristiine linnaosa valitsus sõlmis projekteerimisbürooga aktsiaselts K-Projekt lepingu Tildri tänav 10 asuvale kinnistule jaapanipärase minimetsa projekteerimiseks.

Kristiine linnaosa vanema Jaanuse Riibe sõnul peab sõlmitud lepingu kohaselt projekt valmima juba selle aasta augustiks ning minimetsa esimesed istikud saaks mulda pista juba selle aasta sügisel. „Meie linnaosa üks tugevusi on väga roheline keskkond ning uudse ja põneva minimetsa rajamise projekt aitab seda hoida ja edasi arendada. Sellel aastal esmakordselt Tallinnas läbi viidud kaasava eelarve konkursi võitjaks sai Kristiines jaapanipärase minimets, mille idee seisneb hästi mitmekesise väikemets istutamises, võimalikult tihedalt, et luua uut ökosüsteemi,“ selgitas Riibe.

Minimetsa idee tuleb Jaapani botaaniku Akira Miyawaki töödest, kes on Jaapanisse, Malaisiasse ja mujale istutanud üle 1000 sellise metsa. Sarnase minimetsa Kristiinesse istutamise idee autor on linnaosa elanik Marit Finnie.

„Miniatuursed metsad kasvavad kümme korda kiiremini ning muutuvad 30 korda tihedamaks ja 100 korda bioloogiliselt mitmekesisemaks kui tavapäraste meetoditega istutatud metsad. See tulemus saavutatakse istikute istutamisega lähedale, kolm ruutmeetri kohta, kasutades kohalikele oludele kohandatud sorte. Loodusliku metsa kihtide taastamiseks istutatakse väga erinevaid liike - ideaalis kolmkümmend või rohkem. Olen kindel, et sellise minimetsa tekkimine Kristiines laiendab veelgi linlaste vabaaja veetmise võimalusi ning aitab edendada keskkonnalaseid teadmisi,“ lisas Riibe.

Projekteerimise leping sõlmiti 22. aprillil ja see hõlmab projekteerimistööde tegemist, minimetsa rajamiseks vajalike projektdokumentide, eskiisi, eelprojekti ja põhiprojekti koostamist lähteülesandes toodud mahus.

Minimetsa rajamine pakuti välja Tallinna kaasava eelarve raames ja sai hääletusel kõige rohkem hääli. Kokku hääletas Kristiines 1918 inimest.

Kaasava eelarve võidutöö jaapanipärase minimetsa rajamise kogueelarve on 89 840 eurot.

Uudise rubriigid: