03.09.2021

Kristiines toimus koostöös Tallinna Keskraamatukoguga esmakordselt luulepiknik

Tallinna Keskraamatukogu koos 17 filiaali ja ühe võõrkeelse osakonnaga ei ole pelgalt koht, kus raamatuid koju laenutatakse. Tallinna raamatukogud pakuvad muljetavaldaval hulgal võimalusi, kuidas oma elu sisukalt veeta. Raamatute koju laenutamine on jätkuvalt kõige enam kasutatav teenus, kuid üha enam populaarsust koguvad e-raamatud, mille laenutamine on mugav ega sõltu raamatukogu lahtioleku aegadest. Tuleb tahtmine õhtul hilja või vara hommikul midagi head lugeda ja hetk hiljem saab veeta kvaliteetset aega raamatuga. Raamatukogudes toimuvaid klubisid ja üritusi on nii palju, et neid kirjeldades saaks kokku Kristiine lehe jagu materjali kui mitte rohkem. Tallinna Keskraamatukogu kodulehte tasub külastada või veelgi parem – ise kohale minna.

Et saladuskatet siiski veidi kergitada, siis toimuvad näiteks „Luule lainel“ sarja luulepiknikud juba peaaegu kümme aastat. Valdavalt on need eesti luuletajaid tutvustavad kohtumised toimunud raamatukogude hoovides ja mujal linnaruumis. Kristiines toimus luulepiknik esmakordselt. Vihma küll kallas, kuid sellest  väikesed ja suured luulesõbrad ei hoolinud. Küllap mõni 17. augustil Räägu pargist läbi jalutanud möödakäijagi oli üllatunud, et mis asju seal linnaosa valitsuse suure telgi all paduvihmaga aetakse. Tegelikult oli kokku tulnutel lõbus, sest Wimbergi muheda huumoriga vürtsitatud luule vedas tahes-tahtmata ksuunrgad üles. Illustraator Kertu Sillaste raamatud on nii mõnedki korrad leidnud märkimist Eesti kaunimate lasteraamatute konkursil. Luulepiknikul oli hea võimalus nende  tunnustatud loomeinimestega lähemalt tuttavaks saada.

Kristiines on küll koolides raamatukogud, kuid kõigile avatud linnaraamatukogu veel ei ole. Praegu käibki töö selle nimel, et meie linnaosa endale päris oma raamatukogu saaks. Ühiste projektidega, nagu seegi „Luule lainel“ kokkusaamine, on juba koos Tallinna Keskraamatukoguga algust tehtud. Loodame teisigi põnevaid ja harivaid üritusi Kristiine inimestele kodu lähedale tuua.

Selle jutu peale tasub küll ühe hea raamat kätte võtta. Just vihmastel ilmadel, kui väljas ulub tuul ja vihm krabistab akna taga, on seda kõige mõnusam teha. Miks mitte lasta viia ennast luule lainele? Wimbergil ilmus just uus luulekogua ja Kertu Sillaste lasteraamatute värviküllased pildid lausa kutsuvad neid laste või lastelastega koos vaatama või leidma eneses üles oma sisemise lapse. Sellised hetked aitavad rõõmu tunda väikestest ja tegelikult õnnelikeks tegevatest asjadest.

Autor: Kristel Geine, Kristiine linnaosa vanema asetäitja

Uudise rubriigid: