17.09.2021

Kristiines toimuvad täna õunamahlatalgud

Kristiine linnaosas toimuvad täna aadressil Haraka 7a asuval haljasalal õunamahla pressimise talgud, kuhu on oma õuntest mahla tasuta tegema oodatud kõik linnaosa elanikud. Õunamahla pressimine talgute korras toimub elanikele tasuta ja on Tallinnas esmakordne. Idee selle korraldamiseks tuli eelmisel sügisel, mil oli erakordselt hea õunasaak.

„Oma aia õuntest valmistatud õunamahl on maitsev ja tervislik. See on keskkonnasäästlik viis rikastada pere toidulauda,“ sõnas Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe ja lisas, et ühine õunamahla pressimine lähendab ka kogukonda. „Kuigi Kristiine on justkui aed linna südames, on linlastel siiski kiire ja sageli veedetakse vähest vaba aega juba välja kujunenult. Ühised õunamahlatalgud toovad inimesed vabasse õhku kokku,“ rõõmustas ta.

Haraka 7a kinnistu, kus täna ühiselt õunamahla pressitakse, jääb kogukonna südameks ka tulevikus, sest järgmisel kevadel luuakse siia kogukonnaaed, kus lisaks taimede kasvatamisele on võimalik läbi viia töötubasid ja koolitusi.

Õunamahla pressi tõi sõiduauto järelhaagisel kohale ja pressib hiidlane FIE Triinu Schneider.

Uudise rubriigid: