17.12.2020

Kristiines viiakse viiekümnele vähekindlustatud perele koju jõulukuusk

Kristiine linnaosa valitsus koostöös heategevusorganisatsiooniga Lions Klubi Tallinn-Vanalinn MTÜ viivad sel nädalal 50 vähekindlustatud linnaosa perele koju tasuta jõulukuuse.

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe sõnul on detsembrikuu aasta lõpp kõige pimedam, samas kõige lootuserohkem aeg ja tänavu on need tunded praegust olukorda arvestades veelgi tugevamad. "Igaüks igatseb meist jõulurõõmu, turvalisust ja rahu. Kuuskede jagamisega soovime viia jõulurõõmu ka nendesse kodudesse, kus jõulukuuse hankimiseks muu võimalus puudub. Selle aastased jõulud on viiruseleviku tõttu kodused ja tähistatakse kitsamas ringis, mistõttu on see heategevusprojekt ka oluline ja just kuusepuu on üks kesksemaid jõulude sümboleid. Rahulikku jõuluaega kõigile!“ sõnas Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

„Oleme Tallinna Kristiine linnaosa valitsusele väga tänulikud jõulukuuskede aktsiooni sponsorluse eest, mille abil kingitakse puudust kannatavatele peredele jõulusära ning üks edasipüüdlik puudega noor saab õpinguid või arengut toetava stipendiumi. Loodame koostöö jätkumisele,“ ütles LC Tallinn Vanalinn president Meelike Reimer.

Kuuskede saajate nimekiri on koostatud Kristiine linnaosa valitsuse hoolekande osakonna poolt.

LC Tallinn Vanalinn annab igal aastal puudega noorele erakorralise teo eest Matti Klaari-nimelise stipendiumi õpingute või muu vajaliku toetuseks, mille suuruseks on 2021. aastal 1200 eurot.

Klubi juhib stipendiumiga tähelepanu puuetega noorte erilistele tegudele ning vajadustele. Stipendiumit võib taotleda ükskõik millise puudega kuni 30 aastane noor. Ta peab olema korda saatnud silmapaistva teo oma isikliku arengu vallas nagu näiteks sport, muusika, õppimine, töö, teadus jne.

Stipendiumi on saanud nägemispuudega muusik Merlyn Jaeski - 2019, disainitudeng Keithy Vaske – 2020, kes mõlemad kasutasid seda meile teada olevalt õpingute seotud kulutuste katmiseks.

Rohkem infot siin: https://www.facebook.com/LionsklubiTallinnVanalinn/ ja https://lions.ee/

Uudise rubriigid: