01.10.2020

Kuidas me Mustamäele postkontori tagasi tõime

Head mustamäelased, mul on tõesti hea meel teada anda, et tants postkontori teemal on nüüd lõppenud ja alates 9. oktoobrist on mustamäelaste käsutuses taas kaks postiteenindusasutust: endine postkontor Mustika keskuses ja uus aadressil Sõpruse pst 209.

Mäletatavasti saime möödunud kevadel ehmatuse osaliseks, kui Magistrali keskuses paiknev postkontor uksed klõpsti kinni pani ja nii jättiski. Mustamäe Linnaosa Valitsust informeeris Eesti Post asjaolust, et seni Magistrali kaubanduskeskuses paiknenud postkontor viiakse alates 1. juunist üle Mustika keskusesse, 8. mail. Ütlematagi selge, et tegemist oli mustamäelaste jaoks väga halva uudisega – Mustamäe elanike arv seisuga 1. mai 2020 oli 66 449 ja arvestades asjaolu, et siinsest elanikkonnast ca 25% on juba väärikas eas, on üks postkontor kogu linnaosa peale selgelt liiga vähe.
✔️14. mail pöördusin Mustamäe postiasutuste küsimuses kirjaga väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Raul Siemi poole, kelle vastus 25. maist k. a sisendas optimismi.
✔️18. mail kutsusin Omniva Tallinna regiooni esindajad kokkusaamisele, et arutada uue postkontori võimalikku asukohta Mustamäel. Kohtumisi toimus edaspidi mitmeid ja mitmeid, ka ettepanekuid uue postkontori võimaliku asukoha suhtes oli erinevaid.
Meie ise oleksime kõige parema meelega näinud varianti, et Mustamäe uus postkontor avab uksed Kännukuke kvartalis, kahjuks ei leidnud Eesti Post sealt ka hoolika otsimise tulemusena vähegi sobivaid ruume.
Kogu postkontori-saagal ja kõigil arengutel hoidsime silma peal ka Mustamäe ajalehe vahendusel, nii et eks see teema on teile tuttav, head mustamäelased. Aga las siis olla kordamine pealegi ka seekord tarkuse ema. Ja lõpp hea – kõik hea.
Tere tulemast külastama ja kasutama Mustamäe uut postkontorit Sõpruse pst 209!
Lauri Laats
Linnaosa vanem

Uudise rubriigid: