19.12.2017

Kasuta ilutulestikku ohutult!

Kohe-kohe on saabumas aasta kõige kauneim ja oodatuim aeg, kus kottpimedaid öid kaunistab taevasse lastud kaunis, värviline ja efektne ilutulestik. Peaaegu igas suuremas kaupluses on püsti pandud ajutised telgid, kust saab osta endale sobiva hinna ja suurusega pürotehnilist toodet. Aga enne ostu sooritamist peab iga ostja endale selgeks tegema pürotehniliste toodete käsitlemise põhitõed:

 Tuletame meelde, et pürotehnikat võib kasutada aastavahetusel, 24. veebruaril ja 24. juunil. Kui soovitakse kasutada muul ajal, siis selleks tuleb luba küsida kohalikust omavalitsusest. Kui märgatakse rikkumisi, tuleks kindlasti sellest ka politseile teada anda.

Soovitused pürotehniliste toodete kasutamisel:

* Pürotehnilisi tooteid tuleb hoida kuivas, ohutus ja lastele kättesaamatus kohas.
* Jälgige enne toote kasutamist, et sellel poleks mehaanilisi vigastusi. Vigastatud toode tagasta müüjale.
* Vali toote kasutamiseks õige aeg ja koht, arvestades nii öörahu, ilmastikuolude kui toote ohutu kaugusega inimestest, hoonetest ja sõidukitest.
* Ärge kasutage tooteid alkoholijoobes.
* Ärge visake toodet tulekoldesse ega inimeste ja loomade suunas.
* Kasuta toodet üksnes kasutusjuhendis ettenähtud viisil (vanusepiirang, ohumaa, süütamise viis).
* Ilutulestiku tegemisel ära hoia toodet käes ega kummardu selle kohale.
* Kui toode ei rakendu, oota mõnda aeg enne selle üles korjamist. Ära jäta sellist toodet vedelema ega viska prügikasti, vaid tagasta müüjale.

 

Selleks et miskit ei rikuks teie peomeeleolu, ei tekitaks varalist ega tervislike kahjusid ja ajaveetmine oleks tõesti nauditav ja meeldejääv on vaja lihtsalt kasutada pürotehnilisi toodeid sihipäraselt ning arvestades ülaltoodud nõudeid.

Soovime Teile häid pühi ja mõnusat vana-aastalõppu!

 

Ida-Tallinna piirkonnagrupi politseinikud