06.02.2019

Prantsusmaa haridustöötajate külaskäik

Koostöös Multilingua Keeltekeskusega külastasid hommikupoolikul Kullatera lasteaeda haridustöötajad Prantsusmaalt, Le Mans´st. Le Mans asub umbes 300km Pariisist edela suunas. Prantsusmaa haridustöötajad on Eestis kaks nädalat ja nende sooviks oli tutvuda ühe linna lasteaiaga. Kullaterad võtsid taaskord väliskülalised rõõmuga vastu.

Prantsusmaa haridustöötajate grupp koosnes 8 õpetajate toetajast.  Õpetajate toetajate tööülesanneteks on toetada haridustöötajaid / õpetajaid erinevatest koolidest – tekkinud murede / probleemide lahendamisel ja suunamisel (kuidas õppetööd paremaks muuta ning pöörata õpistrateegiatele suuremat tähelepanu). ​

Külalised tutvusid Kullatera Lasteaia töö- ja õppekorraldusega, tutvusid erinevate ruumidega ja vaatasid õppetegevusi rühmades. Jaaniussikesed näitasid tegevust Persona Dolls nukuga, Jaanimardikate juures vaadati muusikategevust ja  Aasalilled otsisid detektoritega peidetud varandust.

Erinevas vanuses lapsed näitasid külalistele, kuidas nad õppetegevustes roboteid kasutavad. Liblikad kasutasid Sphero robotpalli ja harjutasid hädaabikõnet numbrile 112. Mesimummude rühmas täideti tervisepüramiidi  haridusrobot Ozoboti abiga. Kullapaide rühmas tutvustas õpetaja Merit "Kiusamisest vaba lasteaed" projekti põhimõtteid. Kullatriinude juures toimetas haridusrobot Dash ja tema sõbra Doti abiga programmeeriti I-Padi kasutades väljakutsele sõitma politseiauto. Lepatriinud programmeerisid Bee-Bot haridusroboteid ja Ritsikad näitasid erinevaid ohuolukordi kaardistades, kuidas Blue-Botid panna soovitud kohta liikuma käsulauda kasutades.

Innovatsioonikeskuses #Roboaed tutvusid külalised kõikide lasteaias kasutatavate suurte ja väikeste haridusrobotite ja robotite nutikate sõpradega ning said huvipakkuvamaid neist ka ise kohe  praktiliselt katsetada. Külaliste lemmikuks sai väike Ozobot, kellele üheskoos erinevaid teekondi kavandati. Tegevustele lisas põnevust seegi, et Prantsusmaal robootilisi vahendeid ei kasutata.

Suur tänu õpetajatele Mai-Liis ja Kaari, kes külalistele lasteaia töökorraldust ja ruume tutvustasid. Suur tänu õpetajatele Johanna ja Merit ning vabatahtlik Matthias, kes jagasid lahkelt #EduInnoLabi robootikavaldkonna infot, tutvustasid roboteid ja juhtisid praktilisi tegevusi.

Külalised06.023.jpg    Külalised06.02.jpg