19.09.2017

Külas teater Nipi Tiri

Teisipäeval, 19. septebril, küastas meie lasteaeda teater Nipi Tiri

Nad esitasid meile nukuetenduse "Sinisaba seiklused". Etenduseks oli üles seatud väga põhjalikult ettevalmistatud sirm erinevate rekvisiitidega, mis pani lugu väga ootama. 
Kõik nukud ja neid ümbritsev kujundus on esinejate endi valmistatud.

DSC_3277.JPG

Näitlejad on kirjeldanud etendust nii: 

Etendus on mereteemaline ja räägib looduse hoidmisest ja kaitsmisest.
Ühel kenal päeval püüab kalur Siim koos oma kassiga kala, kuid õnge otsa jääb hoopis vana saabas... Kass Liisul on aga kõht tühi ja nad jätkavad kalapüüki. Peagi selgub, et kalaõnn on kalur Siimule sellel päeval selja keeranud, sest lisaks saapale tõmbab ta merest välja ühe üpris kummalise tegelase, kes teatab, et tema nimi on Samuel Sinisaba...
Nüüd algavadki seiklused, kus läbi lustlike ja naljakate olukordade selgub aga õpetlik tõde. Lapsed saavad teada, kui tähtis roll on majakal, mis juhatab oma plinkiva tulega laevad karidest eemale. Samuti saavad lapsed teada, kui oluline on ausus ja seda, et teiste asju ei tohi endale võtta. Etendus räägib ka sellest, et sõnakuulmatusel võivad olla väga kurvad tagajärjed. Näidendi lõpp on muidugi õnnelik ja nüüd mõistavad kõik, et merevett ei tohi reostada ning loodust tuleb hoida ja armastada. 
Seda mõistab isegi piraat Ferdinand Friikartul, kes otsustab hakata ausaks meremeheks.

Rohkem pilte näete siit.

Uudise koostas:
Eve Saare
õppealajuhataja 
e-post: evesaare.piritakose(ät)gmail.com