29.10.2021

Kuldkalakesed külastasid näitust "Hirmus armas nahkhiir" 2021

29.oktoobril külastasid Kuldkalakesed Eesti Loodusmuusemi näitust „Hirmus armas nahkhiir“, kus tegime tutvust nahkhiirte salapärase elu ja oluga.

Reede hommik algas Kuldkalakestel eriti kiirelt – suure õhinaga suunduti bussi juurde, et külastada  näitust, mis pälvis 2020. aasta parima ajutise näituse auhinna. Muuseumi uksel võttis meid vastu heatujuline muuseumipedagoog, kes tutvustas meile erinevaid eksponaate ning rääkis lastele huvitavaid fakte nahkhiire elust.

Näitusesaalis oli hulganisti erinevaid eksponaate, mille abil heitsime lähema pilgu nahkhiirte hingeellu. Lastel avanes võimalus kehastuda nahkhiireuurijaks: otsida taskulambi abil koopast nahkhiiri, katsuda ja võrrelda, missugused on nahkhiired talveunes ja ärkvel olles, piiluda puuõõnsuses päeval tukkuvaid nahkhiiri ning kuulata erinevaid nahkhiirte häälitsusi jm. Samuti said lapsed ise kehastuda nahkhiireks: võrrelda oma käe ehitust nahkhiire käsitiivaga, pugeda koopaprakku, kuulata maailma läbi nahkhiire kõrva, tunda kui kiiresti lööb nahkhiire süda jne.

Näitus pakkus lastele palju põnevust ning päev möödus kui „nahkhiirelennul“*.

*linnulennul