29.11.2017

Kullatera Aasalilled on vahvad vaderid!

Kullatera Lasteaia Aasalillede rühm on 2017. aasta sügisest Tallinna Loomaaias elava surikaadi vaderiks. Surikaadi aastane toiduvaru 60 euro ulatuses on täidetud tänu Aasalillede rühma vanematele ja lastele, kes otsustasid Mihklipäeva laadalt teenitud tulust osa annetada Tallinna Loomaaiale. Aitäh heategijatele !

Surikaat (Suricata suricatta) on mangustlaste sugukonda kuuluv kiskjaline. Surikaat on hõreda ja võrdlemisi sakris karvastikuga uruloom. Surikaatidele on iseloomulik püstiasend. Sellises poosis seisavad nad tihti väljal, jälgides teraselt ümbrust ja vähimagi ohu korral annavad nad sellest valju häälitsusega märku ning kaovad ise lähima uruava kaudu maa alla. Surikaadid toituvad enamasti oma uru lähedal putukatest, taimede sibulaist, väikestest madudest, maapinnal elavatest lindudest, mao- ja linnumunadest. Nad püüavad ka hiiri ja saavad jagu skorpionist.

Iga peregrupp koosneb tavaliselt ühest täiskasvanud paarist ja selle järglastest. Surikaatide peregrupis valitseb matriarhaat. Surikaatide eluiga on umbes 12–14 aastat. Surikaat on hästi taltsutatav ning seepärast peetakse Lõuna-Aafrikas kodudes näriliste ja madude eemalehoidmiseks koduloomana sageli surikaati.