14.01.2021

Lumi on vahva ja suusahüpped on super!

Lumi on täiega super ja eriti vahva, et lasteaias saab tutvust teha nii suusahüpete kui ka murdmaasuusatamisega! Täna käisid Kullatera lasteaia Lepatriinude rühma lapsed suusahüpetega tutvust tegemas Eesti esimesel teisaldataval hüppemäel Marumägi.

Ootamatult saabunud talv annab hooajalisteks õuetegevusteks mitmekesiseid väljundeid. Lasteaias saab igapäevaselt kelgutada ja liikumisõpetaja juhendamisel suusatamist õppida. Lepatriinude rühm  koostöös lapsevanematega käisid põnevat hommikupoolikut veetmas Nõmme lumiste mändide all. 

Ürituse korraldusliku poole võtsid enda kanda tegusad aktiivsed lapsevanemad Tõnu Seil ja Gerlin Naisson ning hommikul viiski buss lapsed põnevale ja uudsele sportlikule talveüritusele mobiilsel hüppemäel Marumägi, mis oli täna üles seatud Nõmmel. Hüppemägi on sobilik ohutu lendamise harjutamiseks kõikidele - lasteaedadest kuni äriettevõteteni välja.  Mäe kõrguseks on 2,4 meetrit ja raja pikkuseks 7 meetrit. Nii tuleb hüppe maksimumpikkuseks kokku 3 meetrit. Õige varustuse olemasolu tagab ka algajatele turvalise hüppeelamuse. 

Suusavarustusega abistas lapsi Eesti suusaliidu suusabuss. Vabatahtlikkuse alusel jaotati lasterühm kaheks, üks rühm sai minna õppima hüppetehnikat ning proovida suusahüppeid erinevatelt kõrgustelt. Teine grupp läks koos instruktoriga murdmaasuusatamist proovima. Lapsed said hiljem kohti vahetada ja erinevaid suuski jalga proovida. 

Suusahüppeid õpetasid lastele meie endine kahevõistleja Risto Raudberg ning Nõmme Suusaklubi kahevõistluse ja suusahüpete treener Juhan Lind! Tublisid väikseid sportlasi ootas lõpetuseks soe tee, soojad pirukad ning uhke diplom suusaliidult.

Hea tuju ja vahvad elamused olid garanteeritud! Julgeme soovitada kõikidele! 

Uudise rubriigid: