20.04.2018

Ritsikate rühma lapsed istutasid loomaaeda kaks puud

1918. aastal asutati Tallinnas esimene lasteaed ja nüüdseks on lasteaedades lapsi õpetatud juba sada aastat. Selle sündmuse tähistamiseks istutasid linna lasteaialapsed 20. aprillil loomaaeda kokku 100 puud. Kullatera lasteaiast läksid puid istutama Ritsikate rühma lapsed.

Töö oli jaotatud nii, et see kõigile jõukohane oleks. Puid istutasid Ritsikate rühma lapsevanemate esindajad. Selleks, et istutajad teaksid, kuidas puud korralikult mulda panna, korraldati neile Loomaaia Keskkonnahariduse Keskuses koolitus.

Laste roll ei olnud aga vähem oluline. Et puukesed kenasti kasvama läheks, lugesid lapsed neile loitsu ja kastsid neid korralikult. Loitsul on võimas vägi, sest see kõlas kolm korda. Kullatera lasteaia laste poolt istutatud puude juurde paigaldati sildid lasteaia nimega, et ka edaspidi loomaaedad külastades saaks puu kasvamisel silma peal hoida.

Kesklinna linnaosa lasteaedade puude istutamine algas kell 10.00. Peale tööd käidi üheskoos loomaaias ringkäigul ja peeti meeleolukas piknik. Rõõmsat päeva toetas särav päike.

Keskkonnaharidusliku hommikupooliku 5-6-aastastele lasteaialastele korraldas Tallinna Haridusamet koostöös Tallinna Keskkonnaameti ja Tallinna Loomaaiaga. 

Kõik pildid pildialbumis.

    Ritsikad loomaaias3Ritsikad loomaaias2