14.02.2018

Tere tulemast Roboaeda

Täna, 14.veebruaril kell 10.30 avas Kullatera lasteaias uksed innovatsioonikeskus Roboaed, mis on üks osa linna #EduInnoLab projektist. Innovatsioonikeskused luuakse linna lasteaedades ja koolides uuenduslike õppeviiside arendamiseks. Kullatera lasteaed kinkis Roboaia Eesti Vabariigile 100 sünnipäevaks.

Roboaia avamist käisid tervitamas Kesklinna linnaosa vanem, linna IT teeninduse büroo juhataja, haridusameti esindajad, koostööpartnerid Insplayst, Tallinna Ülikoolist ja firmast Ideereklaam.

Õppealajuhataja Jana Süving tutvustas Roboaia nutikaid vidinaid ja robootilisi vahendeid. Õpetajad Merit Vakrõõm, Signe Liblikmann, Anžela Puu-Klauren ja Johanna Abner näitasid koos vanemate rühmade lastega, mida põnevat nutiseadmete ja robotitega teha annab. Kõik soovijad said ka ise "kätt proovida" nii Ozoboti, littleBitsi kui Blue Botiga toimetades. Ürituse toitlustuse eest hoolitses Mervir OÜ.

Kell 13.30 toimus Roboaia avaüritus Kesklinna linnaosa koolieelsete lasteasutuste juhtidele, kelle silmad panid särama nutikas Sphero, pisike Ozobot koos liitreaalsuskaartidega ja haridusrobot Blue Bot.

Tallinna Kullatera Lasteaia Roboaed on koht, kus motiveeritult ja õhinapõhiselt toimetatakse robootiliste ja elektrooniliste vahenditega, mis rikastavad õppe- ja kasvatustegevusi.

Meil õpitakse ise ja õpetatakse teisi, kaasatakse lapsed ja täiskasvanud. Meie eesmärgiks on haarata kõiki õpetajaid, äratada huvi nii algajates kui ka juba staažikamates pedagoogides. Õppimine toimub õpetajalt-õpetajale. Roboaia roll on olla suunanäitajaks ka teistele haridusasutustele.

Roboaia avamisest tehtud piltidega saab tutvuda siin.